Zouk a Salsa v Uherském Hradišti

Před nějakým časem nás oslovila Anna Pospíchalová, členka Slováckého Divadla v UH, jestli bychom neuspořádali společně workshop v Uherském Hradišti tak, aby se Hradiště probudilo z taneční letargie (její slova). Slovo dalo slovo a po menších obtížích jsme stanovili termín na 23.3. Později se ukázalo, že jsme si vybrali termín, kdy se konala podobná akce i v Brně, ale řekli jsme si, že to riskneme a dobře jsme udělali.

I přes velmi krátký čas na přípravu a propagaci, teoreticky 14 dní (ale pro nemoc prakticky jen týden) se nám sešlo 10 strašně šikovných páru. Všichni opravdu moc šikovní a hlavně plní chuti se něco naučit. Nevím, jestli to bylo tím, že dorazilo spousta herců ze slováckého divadla nebo jsme měli jen štěstí na šikovné tanečníky, ale takhle skvělou partu jsme na kurzu dlouho neměli. Jo a hlavně byli jsme spárovaní, žádný tanečník ani tanečnice nechyběl nebo nepřebýval 🙂

Den byl koncipován tak, že jsme nejdříve představili a naučili základy Zouku a poté Salsy linei a po obědové přestávce dali lidem vybrat. Zouk to vyhrál na plné čáře, takže jsme pak pokračovali už jen v zouku. Protože všichni zúčastnění byli moc šikovní zvládli jsme nejen všechny naplánované figury, ale připravili jsme si i Roda de Zouk a protože jeden z kurzantů měl i narozeniny, nesměla chybět ani narozeninové Roda.

Ještě jednou bych rád poděkoval Anně za organizaci, centru Akropolis za prostory, Natce, Verči a Mišce za výpomoc a všem za účast. Budeme se na vás brzo těšit na pokračování.

, , ,

This article was written by koooorl

Menu