Adam Balko

Věk:36
Pozice v teamu: taneční začátečník recidivista
Domovem: Kyjov
Aktuální stav: Psí mateřská dovolená 😀

K tanci jsem se dostal před několika lety, když mne oslovila má nejoblíbenější sousedka Radka, že jeden klučina ze Sobůlek začíná v Kyjově s kurzem salsy a že by to mohlo být zajímavé. Co taky má svobodný mládenec po večerech za práci, že? Takže jsme do toho šli a jeden kurz absolvovali. Pak další a další a ještě jeden a po několika letech tanečních začátků tančím dodnes. K mému překvapení jsem toho mládence znal ze školy, takže to bylo o to příjemnější a jednodušší. K salse se přidala i bachata a v posledním roce zouk. Poslední jmenovaný mi po počáteční nedůvěře a rozpacích přirostl k srdci ze všech tanců nejvíc. Ze začátku jsem tanec bral jen jako koníčka, něco, co mi zaplní volný čas. Dnes s odstupem několika let je to obrovský kůň a nebojím se použít slovo – láska. Při tanci se cítím opravdu skvěle, jsem pánem situace(protože při tanci muž vede a žena se poddává a nechá se vést) a když se zadaří, je tanec skvělým zážitkem pro oba „účastníky“ :o)
Dnes spolu s dalšími členy našeho „gangu“ několikrát týdně trénuji a dále se vzdělávám a sem tam nás můžete zahlédnout při občasném tanečním vystoupení na plese či při jiných událostech.
Obrovské plus vidím i v tom, že jsem mezi tanečníky ještě nenarazil na „vola“ a měl jsem tu čest poznat jen spoustu skvělých lidí, se kterými se rád setkávám na tančírnách, workshopech a při jiných událostech s tancem souvisejících.

Menu