Karel Spurný

Věk: 35
Pozice: tanečník / lektor
Domovem: Sobůlky

Tanec mne vždy přitahoval a na každé párty nebo diskotéce jsem zkoušel vlastní kreace, ale ze studu jsem se nikdy neodvážil se pořádně odvázat. V šestadvaceti mě oslovila kamarádka, jestli bych s ní nechtěl tančit soutěžně latinsko-americké tance. Z pracovní vytíženosti jsem odmítl s tím, že pokud nikoho do roka nesežene, tak do toho jdu . Takže o rok později jsme začali společně docházet do tanečního klubu  TK Classic v Hodoníně. Po pár měsících jsme začali objíždět jako „hobbýci“ i soutěže, kde se nám vesměs nedařilo porážet ty o půl generace mladší a šikovnější páry. Přesto jsme statečně objížděli soutěže a přibrali si ještě i standardní tance. Zhruba po dvou letech kurzů, workshopů, soustředění, soutěží a vystupování po plesech a diskotékách mi partnerka utekla na vysokou školu.

Následovala šňůra více či méně neúspěšných pokusu si sehnat partnerku. Nakonec jsem na latinu zanevřel pro její nutnost mít stálého partnera a poprvé jsem se vrhl na Salsu s tehdejší taneční partnerkou pod vedením zkušeného lektora René Šafránka. Poté jsem se tanečně přesunul z Hodonína do Brna, kde se začaly na Salsu nabalovat další tance a hlavně jsem poznal Zouk a tomu jsem doslova propadl. Začal jsem navštěvovat kurzy salsy, bachaty a zouku v tanečním studiu Stolárna. K tomu se pravidelně účastním tanečních kongresů a to i v zahraničí. Dá se říci, že každý víkend jsem někde na nějakém kongresu nebo aspoň workshopu.

V roce 2010 jsem začal sám vyučovat  Salsu v Kyjově. Kde v současné době učíme již Salsu, Casino Ruedu, Zouk a Bachatu. Nově jsem si oblíbil  West Coast swing, Bachatango a Tango argentino.

V současnosti jsem také aktivním a členem uznávané brněnské zoukové taneční skupiny Zoukmania, s kterou i pravidelně vystupujeme. Mou hlavní misí je ale Salsa team Kyjov, kde intenzivně trénujeme, pracujeme na vystoupeních a šíříme povědomí o nových párty tancích.

Za největší taneční úspěch považuji, že již učíme 8 sezónu, že tanců, které učíme a lidí kolem nás, pořád přibývá (a nutno říci, že skvělých lidí). A za velký úspěch pak považuji jakékoli podařené vystoupení, workshop nebo kurz, kde se lidi dobře baví.

Menu