Tančit mě bavilo už jako malou. V první třídě mě rodiče přihlásili do hodin baletu. Lekce mě ale nudily a tak jsem po roce přestala. Na ZŠ jsem navštěvovala kroužek sportovní gymnastiky, ale protože mi tu chyběla ještě hudba, moje hledání ideálního tance neskončilo. V průběhu dalších let jsem vyzkoušela také moderní gymnastiku a dva roky závodního aerobiku.

Blíže k latinskoamerickým tancům jsem se dostala na letním táboře a toto tančení mě nadchlo. Vrátila jsem se domů a chtěla jsem pokračovat, ale bohužel nebylo kde. Příležitostí bylo málo a já musela zůstat u jiných sportů.

Když jsem se na jaře 2012 doslechla o akci pořádané Salsou Kyjov, byla jsem nadšená a ani chvíli jsem neváhala. Po protančeném odpoledni jsem věděla, že tohle je pro mě to pravé. Hned jsem se přihlásila do kurzů a trénujeme několikrát do týdne, nacvičujeme vystoupení a jezdíme na party a na různé workshopy.

Asi nejvíc ze všeho jsem si oblíbila zouk. Je pro mě spojením vášnivého, hravého ale i zábavného tance. Je jakousi učenou improvizací na parketě.

A proč vlastně tančím? Protože spojení hudby s tancem, čas strávený se skvělými lidmi, ať už ze skupiny nebo z kurzů, je pro mě tím nejlepším odpočinkem.

Menu