Víkend kubánských tanců s Leonem

Víkend kubánských tanců s Leonem

Sobota
Protože se musíme neustále zdokonalovat a vzdělávat aby jsme vás neučily nesmysli, vyrazil jsem druhý únorový víkend na víkend kubánských tanců do Brna s úžasným lektorem Leonem. Nejdříve jsem pochyboval jestli se účastnit i začátečnických lekcí ale pak jsem byl překecám a nakonec jsem byl rád. Né že bych se něco přiučil nového, ale vždy se hodí vidět jak učí základy tance ostatní mnoooohem zkušenější lektoři. Ale už z první hodinou pro mírně pokročile Leon značně přitvrdil a už jsme všichni měli co dělat aby jsme stíhali.

Nesmím zapomenout že každý blok výuky uvedl skvělou animací na rozhýbaní. Hodina rumby (neplést si z tou soutěžní rumbou kterou znáte z latinsko-amerických soutěží) byla už regulérní vražda a řady tanečníků začali nenápadně řídnout, podle toho jak kteří odpadali, ale byla to pecka. Právě rumba pohyb je to co dělá kubánu kubánou a co třeba já v kubáně vůbec nemám (zatím 🙂 A kdo ještě mohl tak s emohl odreagovat u příjemné a všem mnohem povědomější kubánské chachy. večer jsme bohužel nemohl na párty kde měl Leon se Saškou animaci ale druhý den jsem byl ve dvě na značkách 🙂

Neděle 

Začalo se hodinou salsy cubany pro středně pokročilé a pokročilé kde už to do nás Leon se Saškou sázeli hlava nehlava a kdo chtěl a měl snahu tak se mohl opravdu naučit strašně moc.

Bonbónkem na konec na který jsem se nejvíc těšil byla Salsa casino de rueda, kde Leon překvapil úplně novým pojetím figur. Řekl bych přesně tím co v našem seznamu figur, které už ovládáme chybělo a taky dal celému casinu jaksi řád.

Shrnuto podtrženo Víkend kubánských tanců byl za mne to nejlepší co se v Brně co se kubány týče v poslední době odehrálo. A kdo si to nechal ujít tak hodně prohloupil!

, ,

This article was written by koooorl

Menu