Bachata

Bachata je taneční styl, který vznikl počátkem 20. století v Dominikánské Republice, jako smutná, romantická hudba chudých předměstí. Bachata vychází z kubánského sonu a bolera okořeněného specifickým afro-karibským rytmem. Hudba pro Bachatu má velmi specifický kytarový zvuk.

Bachata se jako každý tanec neustále vyvýjí a má vícero hlavnícvh proudů:

Původní dominikánská bachata se tančila v uzavřeném držení jako bolero, ale později přibylo mnoho synkop a improvizací a otevřené a uzavřené držení se často střídalo. Charakteristické jsou jemné, rychlé pohyby boků a synkopa na poslední dobu. Tento styl se od 50. let neustále vyvíjí a je velmi populární v celé Latinské Americe a šíří se rychle dále do světa.

Mezinárodní bachata (bachata mundial) vzniká kolem roku 2000 v USA a Evropě na základě popularity již zmíněných interpretů. Jde o dnes nejrozšířenější styl, který vychází z původní staré bachaty a vytváří jednoduchý základní krok do strany či vzad zakončený poklepem nohy či pohybem boků. Casto se používají překlony nebo zrychlení/zpomalení pohybu ne však mnoho krokových synkop či sólových variací.

Moderní styl (modern fusion) který se tančí na mezinárodní scéně někdy od roku 2005 je to nejsoučasnější  co můžete ve světě bachaty najít. Používají se základní kroky všemi směry, změny rytmů a pauzy. Tančí se v otevřeném i uzavřeném držení. Na základě pronikání jiných hudebních stylů do bachaty se používají v tanci také prvky ze salsy, tanga, zouku nebo raggaetonu.

Ukázka Bachaty:

Kurzy Bachaty

Během kurzu Bachaty se naučíte základní principy vedení partnerky,sadu základních kroků a figur. Často zařazujeme výuku Bachaty jako doplňkový tanec v kurzech Salsy. Naučíte se tancovat Bachatu tak, aby jste byli schopni si zatancovat na párty i se zkušeným tanečníkem.

Ceny pravidelných tanečních kurzů Bachaty:

  • kurz na 8 lekcí po 60 minutách  – 500 Kč za osobu
  • kurz na 8 lekcí po 60 minutách  – 900 Kč za pár
  • 1 lekce kurzu 60 minut – 100 Kč za osobu

A kde vyučujeme?

Nyní vyučujeme všechny tance pouze v Uherském Hradišti v Centrum Akropolis, z.s.
Adresa: Stará Tenice 1195, 686 01 Uherské Hradiště.

Vložte váš komentář zde:
Menu